www.astravelo.com still under development. We apologize for limited functionality and services. Thank you for your understanding!

Mountain bikes

Mountain bikes

Kalnu jeb MTB (Mountain bike) velosipēdi ir viens no populārākajiem velosipēdu veidiem visā pasaulē – tie ir izturīgi, vispusīgi un lietojami gandrīz jebkuros apstākļos un uz jebkura ceļa seguma. Gandrīz vienmēr kalnu velosipēdam būs priekšējā amortizatora dakša un platas riepas ar nopietnu protektoru, kas nodrošinās komfortu un izcilu saķeri ar ceļa virsmu. Kalnu velosipēdi ir aprīkoti ar platām riepām un plašu pārnesumu amplitūdu, kas nodrošina vajadzīgo jaudu jebkurā kāpumā, tomēr tas tiek panākts, upurējot augstākos pārnesumus, kas vajadzīgi liela ātruma sasniegšanai un uzturēšanai.


No konstrukcijas viedokļa ir divi atšķirīgi kalnu velosipēdu veidi - kalnu velosipēdi ar priekšējo amortizatora dakšu, jeb hardtail, un kalnu velosipēdi ar priekšējo un aizmugurējo amortizatora dakšu, jeb full suspension. Populārākās kalnu velosipēdu disciplīnas ir Cross Country, Trail un Down Hill. Katrai no šīm disciplīnām būs piemērota atšķirīga velosipēda konstrukcija un amortizatoru veiktspēja.

Kalnu velosipēda priekšrocības:

Universāls un ļoti izturīgs
Salīdzinoši komfortabls
Jauda un pārnesumi uzbraukšanai praktiski jebkurā kalnā

Kalnu velosipēda trūkumi:

Smagāks par līdzvērtīgu citas kategorijas velosipēdu
Mazākas iespējas aprīkot ar aksesuāriem
Lielāka rites pretestība
Plata stūre, tāpēc lielāka telpa glabāšanai un transportēšanai

Apsver un pārdomā sekojošas lietas pirms iegādes:

Pneimatisks amortizators ar attālinātu vadību, ja plānots veikt straujus nobraucienus
Transmisijas diapazons atbilstoši paredzētajam pielietojumam
Bagāžnieks un dubļusargu stiprinājumu vietas

Izvēlies Kalnu (MTB) velosipēdu un dodies aizrautīgos piedzīvojumos meža takās!

Related articles

 • sieviete ar velosipēdu
  Optimal pressure in bicycle tires

  The optimal tyre pressure can vary considerably between different categories of bike. For example, a road bike tyre has a normal pressure of 6-8 bar, while a mountain bike tyre only 1.5-2.5 bar. 

  Read More
 • Bicycle repair
  Depreciation and cost of bicycle parts

  How much does it cost to keep a cycle track in working order? The lifetime of a bicycle's moving parts depends greatly on the conditions of use, the intensity of use and the rider's habits. The most common and fastest wear and tear affects the bike's transmission, brake linings and tyres. Handlebars and saddles wear less frequently.

  Read More
 • velosipēds
  Kalnu (MTB) velosipēds - modernas sievietes sapnis!

  Kādu velosipēdu izvēlēties daiļā dzimuma pārstāvēm: tradicionālu pilsētas velosipēdu ar groziņu vai sportisku ka...

  Read More
 • velosipēds
  Electric bicycles

  Electric bicycles have started their victory march and in several EU countries they completely dominate the market of new bicycles. 

  Read More